אודות - מרכז ז'ראר בכר
29.03.2020 יום א' ד' בניסן תש"פ

 שגיאה

שגיאת Web Part: לא ניתן להציג או לייבא פקד טופס אינטרנט או Web Part בדף זה. הסוג Tmit.SP2013.Jerusalem.UI.WebParts.MainBanner.MainBanner, Tmit.SP2013.Jerusalem.UI, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=fa5d40316dfa5c63 לא נמצא או שאינו רשום כסוג בטוח. מזהה מתאם: d190439f-69b5-704c-c515-e7ebe379a4d8.

אודות המרכז

​​​​​​​​מרכז ז'ראר בכר (לשעבר בית העם) הינו מרכז תרבות ובית להפקות עצמאיות בתחום התיאטרון, המוזיקה והמחול השוכן בלב העיר ירושלים ברחוב בצלאל.

בשנת 1950 הונחה אבן פינה להקמת בניין "בית העם החדש" בתכנונו של האדריכל אוטו הופמן. בנייתו  התעכבה עד 1961 ורק אז הושלמה הבנייה בתכנונו של האדריכל דוד רזניק. השלמת הבנייה נעשתה לצורך אחד האירועים החשובים בתולדות המדינה – משפטו של הפושע הנאצי אדולף אייכמן (11 באפריל עד 15 בדצמבר 1961 [תשכ"א]).
בתחילת שנות ה- 80 מבנה המרכז  שופץ על ידי הקרן לירושלים באמצעות תרומת מיליונר צרפתי ובתיכנונו של האדריכל דוד רזניק ומאז הבניין נקרא על שם בנם של התורמים, ז'ראר בכר.
במתחם מבקרים למעלה מ- 100,000 איש בשנה, הנחשפים למיטב מופעי התיאטרון, המוסיקה, המחול, הבידור הפסטיבלים והתערוכות.
מעת לעת מעלה המרכז הפקות עצמאיות, וכן הפקות בשיתוף עם גופים אחרים. מעבר לפעילות היזומה המרכז מארח אירועים מ''פסטיבל ישראל'' ומ''פסטיבל ירושלים לאמנויות'', מגוון פעולות של בתי הספר (סל תרבות, ארועי סוף שנה ועוד), מוסדות, משרדי ממשלה, ארגונים שונים, מפיקים אמרגנים ואחרים.

המתחם כולל שני אולמות: אולם ז'ראר בכר ואולם ליאו מודל.

אולם ז'ראר בכר

מכיל 650 מושבים. אודיטוריום המחולק לאולם (360 מושבים) ויציע (290 מושבים). קיימת אכסדרה מרווחות המציגה תערוכות מתחלפות בשיתוף עם הגלריה העירונית. קיימת נגישות לאולם בלבד.
ז'ראר בכר הוקם ומשודרג באופן שוטף בסיוע הקרן לירושלים תודות לתרומתם הנדיבה של לוסי וז'ראר בכר, ועזבון לוסי בכר. ותרומתם הנדיבה של ג'יקוב והילדה בלאושטיין, המאפשרת קיום פעולות ייחודיות במרכז, מעת לעת.

 

אולם ליאו מודל

מכיל 176 מושבים. אולם רב תכליתי המאפשר להעלות מופעים מכל סוג, כגון מופעים סביב שולחנות תוך השארת מרחב לאירוח המופע, כנסים, הרקדות, מופעי מחול ועוד. האולם נגיש לנכים.
ליאו מודל הוקם ושודרג באופן שוטף בסיוע הקרן לירושלים תודות לתרומתם הנדיבה של מרג'ורי ופיטר מודל ופמלה ואלן מודל.

       

 בשני האולמות מותקנות מערכות קבע של הגברה ותאורה ברמה גבוהה, חדרי אמנים וחדרי הלבשה.