תערוכות מתחלפות, אירועים במרכז ז'ראר בכר - עיריית ירושלים
01.10.2020 יום ה' י"ג בתשרי תשפ"א

 שגיאה [2]

שגיאת Web Part: לא ניתן להציג או לייבא פקד טופס אינטרנט או Web Part בדף זה. הסוג Tmit.SP2013.Jerusalem.UI.WebParts.MainBanner.MainBanner, Tmit.SP2013.Jerusalem.UI, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=fa5d40316dfa5c63 לא נמצא או שאינו רשום כסוג בטוח. מזהה מתאם: 7e547f9f-b98a-704c-c515-eac9eff0893e.

תערוכת מגזרות נייר - "ארץ ישראל שלי"

​​​​ תערוכת מגזרות נייר קבוצתית של ארגון גוזרי הנייר בישראל אמנים וחובבים מכל חלקי הארץ שביטאו במגזרות שלהם את הגישה העשירה לארץ "ישראל שלי"

 

 שגיאה [1]

שגיאת Web Part: לא ניתן להציג או לייבא פקד טופס אינטרנט או Web Part בדף זה. הסוג Tmit.SP2013.Jerusalem.UI.WebParts.GalleryPics.GalleryPics, Tmit.SP2013.Jerusalem.UI, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=fa5d40316dfa5c63 לא נמצא או שאינו רשום כסוג בטוח. מזהה מתאם: 7e547f9f-b98a-704c-c515-eac9eff0893e.
מגזרת נייר היא אמנות עיצוב וחיתוך נייר שהתפתחה באופן ייחודי ברחבי העולם ואימצה סגנונות תרבותיים שונים.  מוצאה  של אמנות זו, ככל הנראה, במזרח הרחוק, (וקפידיה).

 
בתערוכה משתתפים אמנים וחובבים מכל חלקי הארץ שביטאו במגזרות שלהם את הגישה העשירה לארץ "ישראל שלי", האמנים השתמשו בטכניקות שונות ובחיתוכי סכין מגוונים, גיזור במספרים שימוש בניירות שונים / נייר צבעוני, תערוכה זו מביאה לידי ביטוי את יופייה של ארצנו על כל היבטיה ומדגימה עד כמה יפה ועשיר עולם הנגזרות.

 
התערוכה מציגה ביטויים אמנותיים שונים בנושא "ארץ ישראל שלי". 
המלה שלי, מעניקה עניין מיוחד ביצירות המוצגות בתערוכה.  
ארצנו היא חלק בלתי נפרד מישותנו וכל אחד מן החברים תיאר את הקשר שלו האישי והמיוחד אליה. 

יש שראו תקווה לאחדות העם על ידי שירי ארץ ישראל הן דרך מילות השיר והן דרך הלחנים המספרים את סיפורה המורכב של הארץ ותושביה, יש המדגישים את השפה העברית המשותפת לכולנו, שפה עתיקת יומין שהתחדשה והעשירה את חיינו בכל התחומים הודות לחינוך מילדות. 
יש הקושרים את עצמם להיסטוריה של העם היהודי מקדמת דנא עד שהפכו עצמם חלק מהרצף ההיסטורי המתבטא בחיי היום יום. 
יש שביטאו את ערכי "התורה והעבודה" על פי החינוך שקיבלו מהוריהם ומציגים את אהבת הארץ וקדושתה.

 
יש השואפים לשלמות בארצנו, שלמות שתושג על ידי איחוי השברים. ביטוי  לחזון שחייב להתרחש בהווה מבלי להמתין לאחרית הימים. 

 
וישנו ביטוי עליז ושמח, ביטוי של בניית הווה מלא תקווה, ציפייה  ושמחה מהארץ, מנופיה הפרחוניים וזאת על חורבות השואה. יש המקבל את ההשראה ליצירה בעצם היותו מחובר לאדמת ארץ ישראל, לרוחניות שבה, לביטויי הגבורה, לנופיה המגוונים, לארץ האהובה כל כך.

 
יש הרואים בארץ ישראל מקום בטוח, מקום של חופש, מקום שאפשר להכות בו שורשים עמוקים שלא ייעקרו ויישארו לעד. בכל אחד מהיוצרים טבועה ארץ ישראל שלו. זיכרונות, צבעים, ריחות, מראי מקומות המשתלבים אלו באלו לכלל פסיפס צבעוני המוצא ביטוי במגזרות המיוחדות המתוות את החומר שנשאר והחומר שנגזר. כל יצירה שונה מרעותה וביחד הן רוקמות סיפור מופלא של ארץ ישראל שהיא בית ומעון וגם חלום וגעגוע וחום ואהבה וצחוק ודמעה – מסכת חיים שלמה.

 

 

 
פתיחת התערוכה: 3.9.15

 
סגירת התערוכה: 1.11.15​