תערוכות מתחלפות אירועים בז'ראר בכר - עיריית ירושלים
15.12.2019 יום א' י"ז בכסלו תש"פ

תערוכת ציורים נעמי חנוכה עמדי

​​​​​​​​​​​רגעים של אור ביצירותיה של נעמי - מומחית לזיהוי פלילי, צמחו מתוך כאב וגעגוע בעקבות אבדן ביתה שנרצחה בשנת 1996 בלב ירושלים. 

ביצירותיה מלהטטת האמנית במיומנות בין מצבי רוח, דיאלוג ומציאות קיימת. פנטזיות מתורגמות למחול חושני של צורה וצבע.​

 שגיאה

שגיאת Web Part: לא ניתן להציג או לייבא פקד טופס אינטרנט או Web Part בדף זה. הסוג Tmit.SP2013.Jerusalem.UI.WebParts.GalleryPics.GalleryPics, Tmit.SP2013.Jerusalem.UI, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=fa5d40316dfa5c63 לא נמצא או שאינו רשום כסוג בטוח. מזהה מתאם: 2ebb219f-b9ea-704c-c515-e12187e93cb5.

 עורך תוכן

פתיחת תערוכה: 18.10.17
נעילת תערוכה: 31.12.17

נולדה וגדלה בשכונת זיכרון יוסף בירושלים.
עבדה במשטרת ישראל כמומחית לזיהוי פלילי במשך 26 שנים.
הטרגדיה הקשה שחוותה לאחר רצח בתה הבכורה שרון הי"ד, בשנת 1996 בלב ירושלים, היתה עבורה סגירת מעגל בתחום הזיהוי הפלילי. 

עיסוקה של נעמי באמנות החל בעקבות אבדן ביתה שהייתה אמנית רב תחומית. היוצרת למדה במרכז אמנות בירושלים, לימודי תעודת אמנות והתנסתה במגוון טכניקות בתחום זה. מזה כשש שנים משתתפת בכיתת אמן של נכי צה"ל במוזיאון ישראל ולוקחת חלק בתערוכות קבוצתיות המתקיימות באגף הנוער. במשך השנים הציגה תערוכות יחיד בצילום, ציור ופיסול ברחבי הארץ והשתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות. עובדת בטכניקות שונות ומגוונות ובחומרים מגוונים. 

לפני שנתיים הצטרפה לקבוצה חדשה בשם  "סטודיה" המורכבת מנשים העוסקות באמנות מכל גווני הקשת החברתית ומכל קצות העיר. 

"בחרתי באמנות כדרך חיים והכרת הטוב להשם יתברך על השפע והטוב ששו את דרכי, כביטוי וכתרפיה. היא מחברת בין קצוות, היא מהווה עבורי דיאלוג בין עולמי הפנימי, המציאות הקיימת לבין העולם סביבי. האמנות שלי עוסקת בפיסות זיכרון מנוף ילדותי, מחוויות החיים ומעולמי הפנטסטי." (נעמי חנוכה עמדי)

המתבונן ביצירותיה של נעמי, כמו פתח אלבום תמונות עב כרס שכל דף הוא סיפור בפני עצמו. אבות אבותיה של היוצרת בהווי חיים המיוחד להם, נופים, טבע-דומם, צבעים עזים ולידם רגיעה בפסטלים רכים. נעמי מלהטטת במיומנות בין מצבי רוח, דיאלוגים בינה לבין עצמה ובין עולמה הפנימי למציאות הקיימת. הפנטזיות מתרגמות למחול חושני של צורה וצבע כשהיוצרת מגלה טפח ומכסה טפחיים.
האמנות בשביל נעמי היא גשר החיים והאנרגיה, עבודות שצמחו מתוך כאב וגעגועים אינסופיים והפכו למטען יצירתי של צמיחה ואהבה.אוצרת: ד"ר זיוה גבע-לוין 
מנהלת המחלקה לאמנות ועיצוב והגלריה העירונית